Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Wednesday 8 December 2021
Senior Cup
BC Leixlip Zalgiris D1Eanna BC D1Confey GAA Leixlip19:45
Division 3
SwordsTempleogue BCALSAA, Dublin21:00
Division 4
St. MarksInchicoreSt Marks Community School Tallaght20:45
Division 5
UCD Marian BCGlasnevin BCOatlands College Stillorgan21:10
Junior Cup
Tolka Rovers Eclipse D5Templeogue D5Benevin College20:50
Under 17 Cup
Dublin Lions D1UCD Marian BC D2Collinstown Community College Clondalkin20:10
Thursday 9 December 2021
Senior Cup
Dublin Raiders D2KUBS BC D1Presentation College Bray20:15
Barrow Rovers D1Glasnevin BC D2St Catherine's Marrowbone Lane20:20
Division 4
UCD Marian BCEanna BCOatlands College Stillorgan21:00
Intermediate Cup
Naas Serpents D4KUBS BC D4St Mary's Naas20:45
Friday 10 December 2021
Division 1
St. Vincents BCTempleogue BCSt Vincents Glasnevin19:30
Division 2
Oblate BCTolka Rovers EclipseOblate Hall Inchicore19:40
Senior Cup
St. Vincents BC D2Killester BC D1St Vincents Glasnevin21:00
Division 3
Oblate BCTrinity College BCOblate Hall Inchicore21:10
Saturday 11 December 2021
Under 18 (1)
UCD Marian BCEanna BCOatlands College Stillorgan10:30
Under 18 Cup
Eanna BC D2Dublin Lions D2Colaiste Eanna11:40
Under 17 (1)
Templeogue BCUCD Marian BCKillinarden Community School12:30
Dublin SonicsOngar Chasers BCTyrrellstown Community Cnt17:40
Under 16 (2)
Killester BCDublin RaidersSt Fintans High School Sutton10:00
Under 16 Cup
Killester BC D1Templeogue BC D1St Davids Artane16:10
Under 15 (1)
Tolka RoversSwordsBenevin College16:30
Under 14(1)
Tolka Rovers EclipseTempleogue BCTolka Rovers SC, Dublin14:00
Under 14(2)
Malahide BCOngar Chasers BCMalahide Community School16:30
Under 13 North
St. Vincents BCTolka Rovers EclipseSt Vincents Glasnevin16:40
Under 13 South
Oblate BCTempleogue BCOblate Hall Inchicore14:30
Under 13 West
Ongar Chasers BCTridentsOngar Community Centre13:15
Under 13 Cup
Liffey Celtics BC SouthOngar Chasers BC NorthColaiste Cois Life Lucan14:00
Under 12 South
Oblate BCUCD Marian BCOblate Hall Inchicore13:10
Sunday 12 December 2021
Under 18 (1)
Killester BCDublin SonicsSt Davids Artane15:30
Liffey Celtics BCMalahide Mens BCColaiste Cois Life Lucan16:00
Under 18 (2)
St. Vincents BCTolka Rovers EclipseSt Vincents Glasnevin12:10
Under 18 Cup
Dublin Raiders D2St. Vincents BC D1Rathdown School Glenageary14:30
Under 17 (1)
KUBS BCTempleogue BCGreendale Kilbarrack14:00
Killester BCUCD Marian BCSt Davids Artane14:10
Under 17 (2)
Malahide Mens BCUCD Marian BCMalahide Community School13:45
Oblate BCOngar Chasers BCOblate Hall Inchicore17:15
Under 17 Cup
Ongar Chasers BC D1Dublin Raiders D2Hanesfield ED School11:40
Under 16 (1)
St. Vincents BCTempleogue BCSt Vincents Glasnevin18:10
Under 16 Cup
Malahide Mens BC D1UCD Marian BC D1Oatlands College Stillorgan16:45
Eanna BC D1Dublin Lions D1Colaiste Eanna11:10
Under 15(2)
Dublin SonicsKillester BCTyrrellstown Community Cnt10:00
Under 15 Cup
Swords D1KUBS BC D2ALSAA15:30
Under 14 Cup
KUBS BC D2Eanna BC D1Greendale Kilbarrack13:45
Killester BC D1Kilcock BC D2St Fintans High School Sutton16:50
Under 13 North
SwordsOngar Chasers BCALSAA, Dublin15:30
Under 13 South
Dublin LionsLiffey Celtics BCColaiste Bride12:10
Under 13 West
Eanna BCDublin LionsKillinarden Sports Complex10:45
Under 12 North
Tolka Rovers EclipseMalahide Mens BCSt Kevins College Ballygall Road14:45
Under 12 South
UCD Marian BCTempleogue BCOatlands College Stillorgan15:10
Monday 13 December 2021
Division 2
Killester BCSt. Vincents BCSt Fintans High School Sutton20:40
Division 3
Templeogue BCOblate BCNational Basketball Arena, Dublin20:00
Intermediate Cup
Inchicore D4Glasnevin BC D4Oblate Hall Inchicore20:05
Eanna BC D3Dublin Lions D4National Basketball Arena, Dublin20:15
Division 6
Ongar Chasers BCSt. Vincents BCBlanchardstown IT20:15
UCD Marian BCDublin RaidersMarian College, Ballsbridge20:40
Under 20
Ongar Chasers BCUCD Marian BCHanesfield ED School20:45
Under 20 Cup
Dublin SonicsKUBS BCTyrrellstown Community Cnt20:30
Under 18 Cup
UCD Marian BC D1Templeogue BC D1Oatlands College Stillorgan19:45
Tuesday 14 December 2021
Division 1
Ongar Chasers BCTolka Rovers EclipseHanesfield ED School20:45
UCD Marian BCEanna BCMarian College, Ballsbridge20:50
Division 3
Liffey Celtics BCDublin LionsColaiste Cois Life Lucan21:10
Under 14 Cup
Liffey Celtics BC D2Oblate BC D1Colaiste Cois Life Lucan19:30
Wednesday 15 December 2021
Division 1
Killester BCBC Leixlip ZalgirisSt Fintans High School Sutton20:40
Division 3
Malahide Mens BCBray BulletsMalahide Community School20:45
Under 20
UCD Marian BCEanna BCUCD Belfield19:10
Thursday 16 December 2021
Division 1
KUBS BCBarrow RoversGreendale Kilbarrack21:00
Division 2
Glasnevin BCDublin RaidersSt Aidan's CBS Collins Ave21:10
Senior Cup
Templeogue BC D1BC Leixlip Zalgiris D2National Basketball Arena, Dublin20:10
Division 4
Glasnevin BCDublin LionsSt Aidan's CBS Collins Ave19:30
Naas SerpentsSt. MarksSt Mary's Naas21:00
InchicoreBarrow RoversOblate Hall Inchicore21:05
Under 16 (1)
Eanna BCOngar Chasers BCLoreto Beaufort Grange Road Rathfarnham19:40
Friday 17 December 2021
Under 15 (1)
Oblate BCBC TaurasOblate Hall Inchicore18:10
Under 15 Cup
Ongar Chasers BC D2St. Vincents BC D1Ongar Community Centre14:10
Saturday 18 December 2021
Under 20
St. Vincents BCTempleogue BCSt Vincents Glasnevin12:10
Under 18 (2)
Eanna BCDublin LionsColaiste Eanna11:40
Under 17 (2)
Eanna BCDublin LionsColaiste Eanna13:10
Under 16 (1)
Killester BCDublin SonicsSt Davids Artane16:10
Under 15 (1)
Killester BCDublin LionsThe Donahies Community School10:30
Under 15(2)
Tolka RoversEanna BCSt Kevins College Ballygall Road16:00
Under 14(1)
Dublin LionsKillester BCColaiste Bride09:15
Ongar Chasers BCTolka Rovers EclipseOngar Community Centre11:40
UCD Marian BCEanna BCOatlands College Stillorgan14:00
Tolka Rovers EclipseOngar Chasers BCTolka Rovers SC, Dublin14:00
Under 13 North
Tolka Rovers EclipseDonabate BCBenevin College15:15
Malahide Mens BCSwordsSt Oliver Plunketts School Grove Road Malahide15:15
Under 13 South
Dublin RaidersEanna BCRathdown School Glenageary13:30
Oblate BCUCD Marian BCOblate Hall Inchicore14:30
Under 13 West
Dublin LionsDublin SonicsColaiste Bride10:30
Under 12 North
Dublin SonicsKillester BCTrinity College Sports Centre15:30
Under 12 South
Dublin RaidersOblate BCRathdown School Glenageary11:30
Total : 91