Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Wednesday 25 January 2023
Under 20 Division 1
Templeogue BC7661BC TaurasKillinarden Community School19:40
Monday 23 January 2023
Junior Cup
UCD Marian BC5543Malahide Mens BCMarian College, Ballsbridge20:40
Intermediate Cup
Naas Serpents6277Eanna BCSt Mary's Naas21:05
Sunday 22 January 2023
Under 16 Cup
Ongar Chasers BC3882St. Vincents BCHanesfield ETSS School13:10
Under 17 (1)
Malahide Mens BC8256St. Vincents BCMalahide Community School16:15
Under 15 (1)
Oblate BC4767St. Vincents BCOblate Hall Inchicore15:00
Under 15 (2)
Swords5034Eanna BCALSAA, Dublin15:30
Under 14 (1)
Tolka Rovers3155Donabate BCMount Temple Community School Malahide Road16:45
Under 13 (2)
Swords5537Dublin RaidersALSAA, Dublin12:30
Tolka Rovers4826Dublin LionsSt Kevins College Ballygall Road14:45
Under 12 North
Swords020BC TaurasALSAA, Dublin11:00
KUBS BC2123TridentsGreendale Kilbarrack14:40
Killester BC3432Malahide Mens BCSt Fintans High School Sutton16:00
Under 12 South
Dublin Raiders4424St Kevins KnightsRathdown School Glenageary11:00
Saturday 21 January 2023
Under 15 Cup
Dublin Lions200Eanna 2Colaiste Bride12:10
Under 18 (2)
BC Tauras9942Ongar Chasers BCSt Aidans Collins Avenue Glasnevin15:00
Under 16 (1)
Eanna BC4859Oblate BCLoreto Beaufort Grange Road Rathfarnham13:25
Under 15 (2)
Templeogue BC5745Dublin SonicsPresentation College Terenure13:10
UCD Marian BC4262BC TaurasMarian College, Ballsbridge14:15
Under 14 (2)
Eanna BC4829Ongar Chasers BCColaiste Eanna10:10
Under 14 (3)
Oblate BC5745NEIC Trojans BCOblate Hall Inchicore15:00
Under 13 (2)
Tridents3048Donabate BCSt Vincents College Castleknock14:10
Under 12 North
Malahide Mens BC3839Eanna BCSt Oliver Plunketts School Grove Road Malahide15:10
Friday 20 January 2023
Division 2
St. Vincents BC 17562UCD Marian BCSt Vincents Glasnevin19:30
Division 5
Ballinteer Bulls BC6056UCD Marian BCWesley College Ballinteer20:15
Division 6
Ekouxian Super Panda BC7260UCD Marian BCBeneavin College20:00
Under 20 Division 2
Killester BC7252Dublin RaidersSt Davids Artane20:40
Thursday 19 January 2023
Division 1
Dublin Raiders8453Killester BCPresentation College Bray20:15
Division 2
Trinity College BC9870Glasnevin BCTrinity College Sports Centre20:15
Division 4
Inchicore5278St. Vincents BCOblate Hall Inchicore21:05
Wednesday 18 January 2023
Division 1
BC Leixlip Zalgiris 15547Ongar Chasers BCConfey GAA Leixlip20:00
Division 3
Bray Bullets8061SwordsLoreto College Bray20:15
Dublin Lions9247Oblate BCColaiste Bride21:10
Division 6
UCD Marian BC5442Tolka RoversOatlands College Stillorgan21:10
Under 20 Division 1
Tolka Rovers6561St. Vincents BCMount Temple Community School Malahide Road20:50
Tuesday 17 January 2023
Division 4
Barrow Rovers6734St. MarksSt Catherine's Marrowbone Lane20:15
Monday 16 January 2023
Division 2
Templeogue BC5160Killester BCNational Basketball Arena, Dublin20:10
Trinity College BC8345St. Vincents BC 2Trinity College Sports Centre20:15
Division 3
Eanna BC8535Malahide BCNational Basketball Arena, Dublin20:10
Sunday 15 January 2023
Under 13 Cup
Templeogue BC4428Dublin SonicsPresentation College Terenure
KUBS BC4023UCD Marian BCGreendale Kilbarrack
Under 17 Cup
Malahide Mens BC8232Dublin RaidersMalahide Community School16:15
Under 20 Division 1
Eanna BC7547BC TaurasColaiste Eanna16:40
Under 20 Division 2
Eanna BC5070Killester BCColaiste Eanna15:10
Under 17 (1)
Tolka Rovers4799Dublin LionsMount Temple Community School Malahide Road12:00
Under 17 (2)
Killester BC4756UCD Marian BCSt Fintans High School Sutton11:30
Under 16 (2)
Eanna BC5523Dublin RaidersKillinarden Community School10:45
Tolka Rovers3548Dublin SonicsBeneavin College18:15
Under 15 (1)
UCD Marian BC5333Dublin RaidersOatlands College Stillorgan12:10
Killester BC4942Tolka RoversThe Donahies Community School16:00
Eanna BC3859Dublin LionsColaiste Eanna18:10
Under 15 (2)
Ongar Chasers BC2944KUBS BCHanesfield ETSS School16:10
Under 14 (1)
Tolka Rovers3050Templeogue BCMount Temple Community School Malahide Road16:15
Under 14 (3)
Killester BC020SwordsSt Fintans High School Sutton14:45
Under 13 (1)
Dublin Raiders4941St. Vincents BCRathdown School Glenageary12:45
Under 13 (2)
Ongar Chasers BC4121Kilcock BCHanesfield ETSS School10:10
Eanna BC4532SwordsLoreto Beaufort Grange Road Rathfarnham14:40
Tolka Rovers3414Dublin RaidersSt Kevins College Ballygall Road14:45
Under 12 North
Dublin Sonics020SwordsTyrrellstown Community Cnt11:10
Killester BC3032TridentsSt Fintans High School Sutton16:00
Under 11 North
St. Vincents BC00Dublin SonicsSt Vincents Glasnevin12:15
Tolka Rovers00Eanna BCBeneavin College14:00
Saturday 14 January 2023
Under 14 Cup
Templeogue BC5545UCD Marian BC
Under 15 Cup
Oblates5939UCD Marian BCOblate Hall Inchicore16:40
St. Vincents BC4873Dublin Lions
Under 16 Cup
BC Tauras6949Liffey Celtics BCSt Aidans Collins Avenue Glasnevin14:00
Under 18 Cup
BC Tauras4574Eanna BCSt Aidans Collins Avenue Glasnevin10:30
Dublin Raiders5531Dublin Lions 2St Laurences College Loughlinstown11:15
Under 20 Division 1
BC Tauras5260Tolka RoversSt Aidans Collins Avenue Glasnevin16:30
Under 18 (2)
Eanna BC2939KUBS BCColaiste Eanna11:40
Under 17 (1)
Templeogue BC6752Malahide Mens BCKillinarden Community School13:10
Under 16 (1)
UCD Marian BC6048Tolka RoversOatlands College Stillorgan16:15
Under 15 (2)
Templeogue BC5133Eanna BCPresentation College Terenure13:10
Malahide BC5032UCD Marian BCMalahide Community School16:10
Under 14 (1)
Dublin Sonics3747St. Vincents BCTyrrellstown Community Cnt14:30
Eanna BC6554Ongar Chasers BCColaiste Eanna16:00
Under 14 (3)
Oblate BC2641TridentsOblate Hall Inchicore15:00
Under 13 (2)
Oblate BC3629KUBS BCOblate Hall Inchicore13:30
Under 12 North
BC Tauras3546Tolka RoversAcademy Sports & Fitness Ballyboggan15:00
Under 12 South
Dublin Lions020Templeogue BCColaiste Bride09:10
Total : 80